На денешната редовна прес-конференција, министерот за здравство Филипче изјави дека отворена е нова веб-страница со цел полесен пристап за граѓаните до сите ...
сите 14 | | | прочитана: 50603 | веќе видена

Jавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 8 | | | прочитана: 15027 | веќе видена

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од ...
сите 17 | | | прочитана: 11860 | веќе видена

Скоро 30 лица вработени во Психијатриската болница во Демир Хисар меѓу кои и сите 9 лекари се во 14 дневна изолација, откако еден од психијатрите е позитивен ...
| | прочитана: 11313 | веќе видена

Живеејќи во време на коронавирус веројатно сите компании размислуваат за имплементација на онлајн плаќање како дополнителен или можеби примарен начин за ...
| | прочитана: 2911 | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека во старскиот дом „Сју Рајдер“ во Битола состојбата се следи и дека земени се брисеви од сите штитеници во домот ...
сите 3 | | | прочитана: 2373 | веќе видена

Психијатар од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус, и со тоа е затворен Центарот за јавно здравје во Прилеп, кој раководи со оваа ...
| | прочитана: 1067 | веќе видена

Со симболично подигнување на ромското национално знаме и интонирање на химната „Целем целем“ на новиот парк пред џамијата „Бела Кула” во Кичево, Здружението на ...
| | прочитана: 680 | веќе видена

Тежината на кризата предизвикана од епидемијата најмногу падна врз грбот на македонските работници. Веќе е очигледно дека кризата удри врз стопанството. ...
сите 4 | | | прочитана: 528 | веќе видена

За Независен весник, митрополитот на Дебарско-кичевската епархија, Тимотеј вели дека препорачуваат за Велигден најтесен круг на луѓе, но доколку некој не сака ...
сите 5 | | | прочитана: 464 | веќе видена

Во изминативе неколку дена екипата на иницијативата за печатење медицинска опрема успеа капацитетот за производство да го зголеми на илјада заштитни маски на ...
сите 12 | | | прочитана: 262 | веќе видена

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено ...
сите 4 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Наместо пари за стопанството и за борба против пандемијата со корона, има пари само за клиентелата на СДСМ во поранешното СЈО, вели генералниот секретар на ...
сите 3 | | | прочитана: 183 | веќе видена

Дарител кој сакал да остане анонимен донесол 150 литри антибактериски гел во седиштето на Интернационалната полициска асоцијација (ИПА) во Охрид, кои ќе бидат ...
| | веќе видена

next