Многу внимание привлече денешната информација на ДУИ дека лидерот на партијата Али Ахмети утре во 11 часот ќе соопштел голема вест. Оние со посвежа меморија ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ДУИ, Димитар Ковачевски и Али Ахмети до крајот на оваа недела ќе донесат одлука, дали ќе има предизборна коалиција или пак ќе имаат ...
сите 2 | | | веќе видена

Во текот на првиот месец од годинава во земјава пријавени се вкупно 1.182 заболени лица од акутни заразни заболувања, без КОВИД-19, грип, туберкулоза, СИДА, ...
сите 12 | | | веќе видена

Замена на јагленот со чиста енергија, особено од сонцето кое го имаме во изобилие е една од главните заложби кон кои цели земјава на полето на енергетиката. ...
| | веќе видена

Зошто претпочитам меѓународното кривично судство да се изјасни за воените злосторства на Ослободителната народна армија во 2001 година? Меѓународниот кривичен ...
| | веќе видена

За ваквите објави на скандали најголем ефект ќе има кај истражните обвинителски и судски органи по промена на власта на 8 мај, бидејќи ќе има сериозна ...
сите 3 | | | веќе видена

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
| | веќе видена

ДПМНЕ е последната партија којшто може да говори за инфраструктура и инвестиции, реагира СДСМ по денешната трибина на опозициската партија. Тоа е партијата, ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски го осуди инцидентот што ноќеска се случи кога полицаец нападнал свој колега додека извршувал служеби дејствија. ...
сите 2 | | | веќе видена

Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе воведе издавање на градежни дозволи без човечко влијание и ќе ја поврзе Македонија со нови автопати и експресни патишта. Главен ...
сите 16 | | | веќе видена

Во однос на програмата и она што ќе биде понуда, веќе се работи и веќе одржуваме трибини „Платформа за иднина“ под мотото „Важно е“ со кои сметаме дека е важно ...
сите 3 | | | веќе видена