Дека нашава земја по многу нешта е специфична, зборува и најавата часовите по физичко да ги водат тандем наставници, визија која може да заживее само во помал ...
| | веќе видена

Воислав Ц. извршил самоубиство со давење во кофа со вода, а неговото тело е пронајдено во бањата од семејната куќа во населбата Винци во Гроцка. Како што ...
| | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 1 јули. Денеска е Св. маченици и бесребреници Козма и Дамјан. Браќата Козма и Дамјан потекнуваа од ...
сите 2 | | | веќе видена

Балетската претстава „Либертанго“ на Астор Пјацола, која е одлично прифатена од публиката, ќе биде дел од овогодинешното 59-то издание на фестивалот „Охридско ...
сите 2 | | | веќе видена