Четириесет и деветгодишна жена од Кичево по претходна расправија, со метален предмет нападнала друга жена, поради што била приведена од полицијата. „ На ...
сите 17 | | | прочитана: 2831 | веќе видена

Вчера, на подрачјето на СВР Охрид, се извршени засилени сообраќајни контроли на автобуси и други моторни возила што вршат јавен превоз на патници. Имено, ...
сите 7 | | | прочитана: 1374 | веќе видена