Продлабочување на добрососедските односи и реализација на инфраструктурните проекти што ќе доведат до зголемување на економската соработка помеѓу Северна ...
сите 2 | | | прочитана: 19563 | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, при што регистрирани се 48 нови случаи на Ковид-19, починати се четири лица, а оздравеле 61 пациент, соопшти ...
сите 246 | | | прочитана: 17254 | веќе видена

Благодарам што и денеска одвоивте дел од вашето време и сте овде со нас на овој протестен марш, да дадеме поддршка на сите оние неправедно обвинети и ...
сите 5 | | | прочитана: 13746 | веќе видена

ПРОВОКАТИВНА ИЗЈАВА ОД КАРАКАЧАНОВ Нова провокација од бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е ...
| | прочитана: 11113 | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
| | прочитана: 9660 | веќе видена

ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА Е СПРОВЕДЕНА ВО ЗАТВОР По пресудата на Врховниот суд , надлежниот судија издал налог за спроведување на екс министерката за внатрешни ...
| | прочитана: 7383 | веќе видена

ВО ЗЕМЈАВА ИМА СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС „УВЕЗЕНИ“ ОД АЛБАНИЈА Министерот за здравство, Венко Филипче посочи дека анализата на дистрибуцијата на потврдените случаи ...
| | прочитана: 5631 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протестен марш истакна власта им се реваншира на поддржувачите на најголемата опозициска партија, и ...
сите 4 | | | прочитана: 3706 | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола се вброи во редот добитници на 7-ка коишто застанаа пред камерите за да ја споделат радоста за освоената добивка и да се ...
сите 4 | | | прочитана: 3294 | веќе видена

На 28.09.2020 во 19.10 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај с.Зајас, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно ...
сите 17 | | | прочитана: 2577 | веќе видена

Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Полицијата ...
сите 7 | | | прочитана: 1083 | веќе видена

ИНЦИДЕНТ СЕ СЛУЧИ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА Полицијата и јавното обвинителство го расчистуваат случајот со украдениот мртовец во Струмица. Пациентот на 49 годишна ...
| | прочитана: 923 | веќе видена

Тројца турски државјани биле повредени во Кичевско додека извршувале работни задачи, по што биле пренесени во боница во Огрид. Според привавеното, вчера во ...
| | прочитана: 900 | веќе видена

Во врска со проектот ЈПП ФЕ Осломеј беше организирана он лајн презентација пред заинтересирани компании од целиот свет за локацијата за две фотоволтаични ...
сите 7 | | | прочитана: 796 | веќе видена

На денешното рочиште за случајот Титаник обвинителката Лиле Стефанова со уличен речник до бранителите на обвинетите побара да не реагираат на очигледната ...
сите 11 | | | прочитана: 527 | веќе видена

Попладнево се одиграа мечевите од 1/16 финалето во Купот на Македонија. Најважно е ѓто Борец, кој е трет во ПМФЛ не успшеа да ја мине Саса Каменица. “Рударите“ ...
сите 5 | | | прочитана: 469 | веќе видена

Охрид, 26. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во рамките на дводневната посета на Република Македонија, претседателот на Република Словенија Борут Пахор, денес ќе ...
сите 3 | | | прочитана: 404 | веќе видена

next