Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 6 | | | веќе видена

Околу 64 илјади државјани на Македонија живеат во Италија, од кои околу 12 илјади во Венето и околу четири илјади во Ломбардија, двата северни региона во ...
сите 14 | | | веќе видена

Синоќа околу 19,00 часот во близина на бензинска пумпа на регионален пат Македонски Брод-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 21. февруари 2020 (ИНПРЕС) – По повод празникот „Св. свештеномаченик Харалампиј“ в недела, на 23-ти февруари ќе се служи света архиерејска литургија во ...
сите 4 | | | веќе видена

Во барака во кичевското село Извор две недели во карантин ќе поминат двајцата инженери од Кина кои работат на автопатот Кичево- Охрид. Иако по пристигнувањето ...
сите 17 | | | веќе видена

Општина Кичево на жителите што купиле инвертер-клими во тековната 2020 година најдоцна до денот на траење на јавниот повик заклучно со 15 октомври 2020 година, ...
сите 10 | | | веќе видена

Вистината е како шило, па така кога тогаш се ќе излезе на виделина, може да демантира Зоран Заев, може да демантира Вилма Русковска, но фактите се јасни, екс ...
| | веќе видена

next