Откако на денешната прес конференција Министерот Демири најави разрешување на директори на клинички беше запрашан дали ќе ја разреши и организациската ...
сите 2 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека имало вкупно 1 477 повици на Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во ЦУК во последното ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Министерството за економија уште се прегледуваат барањата за добивање ваучери за клима инвертери. Огласот беше распишаn на 2 февруари, а затворен по четири ...
| | веќе видена

Мухамед Т. дипломиран радиолошки технолог и студент на втор факултет (по медицински науки), три ипол години волонтира на Институтот за радиологија без ниту ...
| | веќе видена

Крешник Бектеши од Европскиот фронт во „Дејли клик“ на ТВ21 рече дека ВЛЕН на одредени избирачки места им се придружил на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, само за да се ...
| | веќе видена

Во Центарот за управување со кризи (ЦУК) вчера била добиена пријава за нерасчистено речно корито при што на еден од мостовите во селото Опила во општина ...
сите 3 | | | веќе видена

Продолжениот викенд кога голем број граѓани го искористија да го посетат Охрид, на автопатот од Кичево кон Охрид освен колони возила, друго не можеше да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.А. (41) од Скопје, осомничен за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 6 | | | веќе видена

Група кичевски планинари и почитувачи на ликот и делото на прерано починатиот претседател на Планинарско-спелеолошкото друштво „Бистра“ од Кичево, денеска го ...
сите 2 | | | веќе видена

Цените на овошјето и зеленчукот на кичевскиот зелен пазар се повисоки од ланските и покрај добрата снабденост. – Доматите денес се продаваа по цена од 50-60 ...
| | веќе видена

Света архијерејска Литургија денеска беше одржана во Бигорскиот скит, посветен на солунските браќа, во селото Битуше, во спомен на сесловенски просветители, ...
сите 2 | | | веќе видена

Кирил бил со векови предвремето, Кирил го вградил не само својот живот, туку и нашиот живот на некој начин во Европа пред многу, многу векови и тоа мора да го ...
сите 46 | | | веќе видена

Републичкото обвинителство веднаш по објавата на извештајот на Државниот завод за ревизија (ДЗР) „Развој на гасификацијата во Република Северна Македонија“, го ...
| | веќе видена

ПРАЗНИК НА ПРЕНЕСУВАЊЕТО НА МОШТИТЕ НА СВЕТИ НИКОЛА, ЗАШТИТНИКОТ НА ПАТНИЦИТЕ И НА МОРЕПЛОВЦИТЕ Марко КИТЕВСКИ Во животот на нашиот човек посебно значајно ...
| | веќе видена

next