Семејството Јанковски од Битола се вброи во редот добитници на 7-ка коишто застанаа пред камерите за да ја споделат радоста за освоената добивка и да се ...
сите 4 | | | прочитана: 3297 | веќе видена

Охрид, 29. септември 2020 (ИНПРЕС) – Дебарско-кичевската епархија ги известува православните верници дека утре во катедралната црква „Света Софија“ во Охрид, ...
сите 4 | | | веќе видена

Оригинални македонски носии со фасцинантни декорации на везови и бои, кошули, свилени марами, накит и над 200 предмети се изложени во Дубровачки музеи – ...
| | веќе видена

На 21.09.2020 година во Ректоратот на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - Битола се одржа пригоден настан кој обедини два моменти: објавување на добитникот ...
| | веќе видена