Нови 120 случаи на Ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа, на направени 953 тестирања, информираат од Министерството за здравство. Починати се две лица ...
сите 169 | | | веќе видена

Гробиштата се на отворен простор, каде што има провев, секој гроб е на 2 метри растојание и според ова, не гледам опасност верниците на задушница да се заразат ...
сите 6 | | | веќе видена

Советот за безбедност в сабота на пладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Сабота е последниот ...
сите 9 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А. И. (44) од Охрид поради лажно претставување. На 15.3.2020, на социјалната мрежа „Фејсбук“, на својот профил ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – На автопатот Кичево-Охрид се работи и дел од километрите наесен ќе бидат пуштени, изјави министерот за транспорт и врски Горан ...
сите 9 | | | веќе видена

Резултатите на четири лица, меѓу кои и тројца членови на семејството и колешка на лицето заразено со КОВИД – 19 од Кичево, се негативни, соопшти Институтот за ...
сите 11 | | | веќе видена

Помагаме граѓаните на полесен начин да ги остваруваат своите слободи и праваНародниот правобранител е независен орган утврден со Уставкој ги промовира и ...
сите 3 | | | веќе видена

Првообвинетиот во „Рекет” Бојан Јовановски во завршни зборови кажа дека ќе ја отвори Пандорината кутија и ќе каже сè околу конструираниот според него политички ...
| | веќе видена

Паркирање на паркинзите на ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ (ПОЦ) од денес може да се плаќа преку мобилна апликација. Со новата верзија на апликацијата ќе може ...
сите 4 | | | веќе видена

„Кичевчанецот“ во твитот на денот ја стави поентата „2001 е далеку зад нас“ на Радмила Шекеринска за фотографирањето пред грбот на ОНА во контекст на ...
| | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево Ѓорѓија Сајкоски преку статус на Фејсбук пишува дека наместо фотоволтаична централа празна ливада во стар рудник Осломеј. ...
сите 2 | | | веќе видена

next