Секоја година, односно на секои наредни избори во Македонија се зголемува бројот на избирачки места на кои што нема да се гласа. За предвремените парламентарни ...
сите 11 | | | веќе видена

Очигледно Љупчо Николовски е заразен од вирусот Заев. Покажува симптоми на безочно лажење. Вели дека СДСМ ГРАДИ 260 км автопат, а никој нема видено ниту еден ...
сите 5 | | | веќе видена

ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
сите 13 | | | веќе видена

Херојството и пожртвуваноста на здравствените работници во овие критични денови на пандемија, не се доволни за да го спасат од колапс македонскиот здравствен ...
| | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМАМЕ 120 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Откако вчера се израдувавме на помалите бројки на новозаразени, денеска повторно е зголемен нивниот број. ...
| | веќе видена

Поучени од процесот за ветинг во Албанија, досегашното мнозинство во Парламентот предводено од СДСМ, не го започна процесот за ветинг во правосудниот систем во ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 6. јули 2020 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во рамки на денешните работни обврски ги посети одделенијата за внатрешни работи во Кичево и Гостивар. Во рамки на ...
сите 27 | | | веќе видена

Законот е еднаков за сите и нема да се применува селективност при уривање на дивоизградените објекти во Охрид и Струга“ истакна министерот за транспорт и врски ...
сите 6 | | | веќе видена

Граѓанско Демократската Унија се залага за целосна систематизација и консолидација на здравствениот систем, со реформирана Лекарска Комора која нема само да ...
сите 5 | | | веќе видена

next