Попладнево се одиграа мечевите од 1/16 финалето во Купот на Македонија. Најважно е ѓто Борец, кој е трет во ПМФЛ не успшеа да ја мине Саса Каменица. “Рударите“ ...
сите 5 | | | веќе видена

Се одиграа сите пет натпревари од 5.коло и во западната конкуренција. Немаше некои поголеми изненадувања, ако не се смета високиот триумф на Кадино на гости ...
сите 2 | | | веќе видена

Браќа близнаци спортисти, во еден ист клуб, не е никаква реткост во светскиот фудбал, но и тоа како безмалку неверојатно е да се сретнат браќа близнаци меѓу ...
| | веќе видена