На претстојните локални избори двајца кандидати ќе учествуваат во трката за прв човек на oпштина Кичево, додека за 23- те советнички места во конкуренција се 6 ...
сите 3 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ испрати соопштение, реакција на изјавата на Горан Сугарески.„Сугарески преку бледи изјави сака да ја оправда својата неспособност и неработење, па ...
| | веќе видена

Планот за економски раст што го презентираа премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев има цел „да ја зголеми конкуретноста на ...
сите 13 | | | веќе видена

Со заеднички кандидати во изборната трка во неколку општини одат ДУИ и СДСМ. Но за кои општини станува збор, двете партии се уште не откриваат „Ние сме во ...
сите 46 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ ги предложија следните кандидати за градоначалници: За град Скопје кандидат за градоначалник е Коце ...
сите 26 | | | веќе видена

Веста за воскреснатиот Христос била најсилната потврда за вистинитоста на Христовото учење, зашто ако Христос не воскреснеше, залудна ќе беше нашата вера. Овој ...
сите 13 | | | веќе видена

„Чиј е мојот град?“ - Самостојна изложба на Антонио Аранѓеловиќ

На изложбата насловена „Чиј е мојот град?”, Антонио Аранѓеловиќ прикажува цртежи и графички листови изведени во различни традиционални и комбинирани техники, ...
 • Музеј На Град Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 19 Сеп, 2017 до 22:00:00 , 19 Сеп, 2017
 • Центар за промоција на култура и туризам
 • 190 доаѓаат, 598 можеби
 • Патувајќи до Скопје

  #Патувајќи дојдовме до Скопје. Голема промоција на Булеварот на Книгите! Со задоволство да ви ја претстaвиме втората книга на Otec Pimen, митрополитот ...
 • Булевар на Книгите, Skopje
 • 19:00:00 , 19 Сеп, 2017 до 22:00:00 , 19 Сеп, 2017
 • Club Matica
 • 116 доаѓаат, 348 можеби
 • Solomun, Johannes Brecht (live) и Lehar во Скопје!

  Win Music Freedom забавите продолжуваат со повторното гостување во Македонија на светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и ...
 • 22:59:00 , 22 Сеп, 2017 до 05:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Win Music Freedom Mk
 • 678 доаѓаат, 399 можеби
 • Health, Fitness & Wellness Expo #3

  Ви го најавуваме третото издание на единствениот настан за здрав животен стил, овој пат на нова локација, на отворено - ГРАДСКИ ПАРК, на теренот на Работнички. ...
 • pin Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 19:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Health, Fitness & Wellness Expo
 • 210 доаѓаат, 371 можеби
 • „Иван се враќа дома” - Фестивал на претстави од Иван Поповски

  Еден од најреномираните московски театри „Мастерскаја П. Фоменко”, од 16 до 23 септември, на сцената на МНТ, ќе го прикаже фестивалот на претстави од режисерот ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 17:59:00 , 16 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 185 доаѓаат, 333 можеби
 • Граѓаните за промени - Ден на граѓанските организации

  Во духот на приближувањето на граѓанскиот сектор кон својот двигател - граѓаните, Цивика мобилитас го организира третиот Национален форум на кој ќе се ...
 • Школка Градски Парк Скопје, Skopje
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Civica Mobilitas
 • 190 доаѓаат, 289 можеби
 • „Сон на летната ноќ" во режија на Иван Поповски

  Театарот „Мастерскаја П. Фоменко” од Москва, на 22 и 23 септември на сцената на МНТ, ја претсавува претставата добитник на престижната награда „Златна Маска” ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 20:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 23:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 115 доаѓаат, 302 можеби
 • Forestdelic & Friends 2

  Forestdelic & Friends 2 Two Stages: Psytrance powered by Forestdelic Records Chillout powered by Axios Records ...
 • near Skopje
 • 22:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 10:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Forestdelic records
 • 160 доаѓаат, 352 можеби


 • На 19 Септември