Одбраната на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски тврди дека разменетите СМС-пораки, ...
сите 15 | | | веќе видена

Искусниот македонски репрезентативец Ѓоко Јосифов пред 15-тина дена беше претставен од Вардар како големо засилување во пресрет на вториот дел од сезоната, за ...
сите 3 | | | веќе видена

Таа е првата жена која е предложена од десничарската ВМРО-ДПМНЕ за шеф на државата, поради што Гордана Силјановска-Давкова вели дека можеби е знак оти доаѓа ...
сите 2 | | | веќе видена

Силен циклон над Атлантикот од денес па во следните денови како над целиот Европски Континент па така и кај нас ќе услови стабилно, суво и натпросечно топло ...
сите 13 | | | веќе видена

Сточарите од Велешко се уште го чекаат министерот Николовски кој на декемврискиот протест им вети дека ќе ги посети по 20 јануари годинава за повторно, таму, ...
сите 4 | | | веќе видена

Во изложбениот салон од Центарот за култура во Кичево, вечерва во 19 часот ќе биде отворена изложбата со работен наслов „Калеидоскоп“ на Симона Трипкова и ...
| | веќе видена

Охрид доби 3 мерни станици за следење на загадувањето на воздухот лоцирани на неколку локации низ градот. ВАМ уредите уште ги објавуваат информациите на ...
| | веќе видена

Еден ден пред распишувањето на претседателските избори, судскиот совет објави оглас за избор на претседатели во речиси половина од Основните судови, дознава „ ...
| | веќе видена

Триесет територијални единици во Македонија поседуваат 220 возила за противпожарни возила чија просечна возраст е 27 години, покажува анализата на Центарот за ...
сите 9 | | | веќе видена

Лидерот на табелата Шкендија го совлада Вардар со 1-0 во големото дерби во Тетово, но вардарци се драстично оштетени за погодокот на Филип Најдовски, кој не ...
сите 13 | | | веќе видена

На 18 Февруари