Скопје, 14. јули 2019 (ИНПРЕС) – Главната причина за застојот на изградбата на патот Кичево-Охрид кој траел четири години, било недостигот на финансиски ...
сите 10 | | | веќе видена

Џорџина Бејкер е потпретседателка на Меѓународната финансиска корпорација (ИФЦ) – членка на Групацијата Светска банка, задолжена за Латинска Америка, Карибите, ...
| | веќе видена

Вкупниот извоз од компаниите кои работат во слободните економски зони во првата половина достигна 1,4 милијарди евра, што е раст од 18,67% во споредба со ...
| | веќе видена