23,3 милиони евра е сумата која државата ја инкасирала од граѓаните, односно од патарините ширум земјава. Тие пари на контото на буџетот легнале за седум ...
сите 21 | | | прочитана: 412 | веќе видена

Планот на АД „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) е РЕК „Осломеј“ во иднина да работи со поголем интензитет од претходно. Ова денеска го најави генералниот ...
сите 6 | | | прочитана: 170 | веќе видена