Денес во касарната „Чеде Филиповски-Даме“ во Кичево, со воена свеченост беше одбележан 18-ти aвгуст, Денот на АРМ. Во рамките на одбележувањето, по ...
| | прочитана: 26418 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од директорот на агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, зашто, според нив, не реагирал на време за да се спречи ширењето ...
сите 50 | | | прочитана: 21152 | веќе видена

Струшките вечери на поезијата ќе се одржат од 21 до 26 август, а организаторите најавуваат повеќе новини како волонтери, организиран превоз од Скопје, поетска ...
сите 11 | | | прочитана: 3243 | веќе видена

Јавното комунално претпријатие „Комуналец“ од Кичево, во соработка со општина Кичево, интензивно работи на поставување на нова водоводна мрежа на повеќе улици ...
| | прочитана: 2813 | веќе видена

Од 2015 година навака, Државниот завод за ревизија извршил ревизија во три јавни комунални претпријатија, во „Комуналец“ – Гевгелија, „Паркови и зеленило“ – ...
| | прочитана: 1532 | веќе видена

Вијадукт Трејд известува дека од 14.08.2019 до 17.08.2019 година ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат А2, ...
сите 9 | | | прочитана: 837 | веќе видена

Учесниците вклучени во проектот „Јас го сакам Кичево“, кој се состоеше од три активности, деновиве ги добија своите сертификати како доказ дека биле активно ...
сите 2 | | | прочитана: 776 | веќе видена

Велмејска парохија на Македонска православна црква - Охридска архиепископија јави за драматичен развој на ситуацијата со пожарот што се доближил 400 метри до ...
| | прочитана: 533 | веќе видена

23,3 милиони евра е сумата која државата ја инкасирала од граѓаните, односно од патарините ширум земјава. Тие пари на контото на буџетот легнале за седум ...
сите 21 | | | прочитана: 413 | веќе видена

Мастер планот на режисерот и главните актери во ckaндалот Peкет излегува на површина. Со објавувањето на ckaндалозните снимки во кои што јасно се слуша како ...
| | прочитана: 396 | веќе видена

Инспекторите за храна забранија свинско месо увезено од Србија да се најде во фрижидерите на месарниците во земјава, јавува Телма. Причина за тоа е болеста ...
сите 2 | | | прочитана: 298 | веќе видена

next