Театарскиот фестивал „Ускана фест“, кој за прв пат годинава ќе се одржи во Центарот за култура во Кичево и на кој вечерва требаше да се одигра претставата ...
сите 3 | | | прочитана: 292 | веќе видена

„Македонија на дланка“ е биде проект за поддршка на развојот на локално ниво, со јавна евалуација и валоризација на идеи и нивна реализација, проект за ...
| | веќе видена