Почитувани сограѓани, почитувани жители на Општина Кичево. Минативе две недели со многумина од Вас се запознавме лично. Преку нашите теренски посети бевме ...
сите 2 | | | веќе видена

Велешани не можат да се замислат без велешката чалгија, за која своевремено слушнал и турскиот султан, а ниту без ансамблот „Распеани велешани“, кој годинава ...
| | веќе видена