НЕМА ДОГОВОР ЗА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Продолжија разговорите на темите на кои беше застаната работата, вели историчарот Драги Ѓоргиев од мешовитата комисија. Имало ...
| | веќе видена

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека во новите згради кои се предвидуваат во ДУП-от за Расадник кај ...
сите 2 | | | веќе видена

И ДЕНЕС ИМАМЕ ВИСОКА БРОЈКА НА ЗАРАЗЕНИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 ...
сите 7 | | | веќе видена

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
| | веќе видена

Наградите на Европската Унија за истражувачко новинарство беа доделени денеска во хотелот Александар палас во Скопје.Првата награда на годинешниот конкурс за ...
сите 6 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
| | веќе видена

Занаетчијата Асан Канзоски е единствениот кондураџија кој остана активно да работи во Кичево, да пркоси на одумирањето на чевларскиот занает и воопшто на ...
сите 5 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез ...
сите 36 | | | веќе видена

Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“ во емисијата „Бизнис поенти“ посочи дека мафијата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 21. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Изјавата на министерот за транспорт и врски Благој Бочварски дека една од неговите приоритетни задачи како министер е да се ...
| | веќе видена

Oпштинска организација на Црвениот крст во Кичево по повод „Неделата на борба против гладта”, која започна вчера и ќе траее до 22 октомври организира кампања ...
| | веќе видена

Од денеска до крајот на викендов жителите на Ѓорче Петров, Карпош и Центар кои ги исполниле условите имаат можност да ги вратат нееколошките печки кои веќе не ...
сите 6 | | | веќе видена

Илјада години одбележува денеска еден од најстарите манастири во земјава, Бигорскиот манастир, основан во далечната 1020 година од првиот Охридски Архиепископ ...
сите 36 | | | веќе видена

next