Еко-активистите од „О2 Иницијатива“ реагираат дека завчера во Собранието не се усвои амандманот за промена на загадувачкиот начин на загревање на здравствените ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот мед има се повисока цена на пазарот и од месец во месец станува се поретко достапен кај мнозинството граѓани иако во европски рамки бројот на ...
| | веќе видена

ЛАЖНА ДОЈАВА ЗА БОМБА ПРЕДИЗВИКА ПАНИКА МВР ги направи потребните проверки и утврдено е дека пријавата за напад е лажна. „Се преземаат мерки за утврдување на ...
| | веќе видена

Младиот грнчар Мартин Митрешкоски од Вранештица, изработувачите на рачен накит Ангела Мојсоска и Благојче Секулоски, уметникот Тео Герасимоски, Зоран Илиески ...
сите 4 | | | веќе видена

Театарскиот фестивал „Ускана фест“, кој за прв пат годинава ќе се одржи во Центарот за култура во Кичево и на кој вечерва требаше да се одигра претставата ...
сите 3 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Вардар излезе со реакција во која се жали на судиските грешки на штета на Црвено-црните, што директно влијаело на бодовната состојба во ...
сите 4 | | | веќе видена

Денеска, градоначалникот Кирил Пецаков оствари средба на претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески. На средбата претседателот ...
сите 11 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 2 | | | веќе видена

Со ваков ентузијазам со години работат и наставниците во прилепското училиште Климент Охридски. Од 750 ученици во 8 посебни паралелки во образовниот процес ...
| | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Пандемијата на почетокот му нанесе удар и на градежништвото, но тоа бележи нагорни резултати од третиот квартал минатата година. ...
сите 3 | | | веќе видена

Директорот на јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“, Васко Кичевски и претседателот на Националниот сојуз на глуви и наглуви ...
сите 12 | | | веќе видена

next