Струшките вечери на поезијата ќе се одржат од 21 до 26 август, а организаторите најавуваат повеќе новини како волонтери, организиран превоз од Скопје, поетска ...
сите 11 | | | веќе видена

Обвинителката Елизабета Јосифовска, која прва беше повикана од СЈО да даде исказ за „Рекет“ во нејзиниот кој го доставила до Државната комисија за спречување ...
| | веќе видена

23,3 милиони евра е сумата која државата ја инкасирала од граѓаните, односно од патарините ширум земјава. Тие пари на контото на буџетот легнале за седум ...
сите 21 | | | веќе видена

Вијадукт Трејд известува дека од 14.08.2019 до 17.08.2019 година ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат А2, ...
сите 9 | | | веќе видена

Соопштение за јавност-реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ. „Невидено лицемерие е кога криминалната ВМРО-ДПМНЕ зборува на тема ...
сите 5 | | | веќе видена

Инспекторите за храна забранија свинско месо увезено од Србија да се најде во фрижидерите на месарниците во земјава, јавува Телма. Причина за тоа е болеста ...
сите 2 | | | веќе видена

Јавното комунално претпријатие „Комуналец“ од Кичево, во соработка со општина Кичево, интензивно работи на поставување на нова водоводна мрежа на повеќе улици ...
| | веќе видена

ЈП „Комуналец” од Кичево апелира до корисниците на вода за пиење за рационалност, внимателност и хуманост во трошењето на водата. Ги потсетува граѓаните дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Мастер планот на режисерот и главните актери во ckaндалот Peкет излегува на површина. Со објавувањето на ckaндалозните снимки во кои што јасно се слуша како ...
| | веќе видена

Од 2015 година навака, Државниот завод за ревизија извршил ревизија во три јавни комунални претпријатија, во „Комуналец“ – Гевгелија, „Паркови и зеленило“ – ...
| | веќе видена

Пред стартот на првиот уписен рок на 29 и 30 август 2019 г., Универзитетот „Св. Климент Охридски“– Битола ширум ги отвора вратите за новите студенти. Според ...
сите 2 | | | веќе видена

Овие средби со граѓаните се уште еден начин да се слушнат нивните ставови и сугестии со цел да се најде решение за сите предизвици со кои се соочуваат. СДСМ ...
| | веќе видена

Планот на АД Електрани е РЕК „Осломеј“ во Кичево во иднина да работи со поголем интензитет од претходно. Ова го најави генералниот директор и претседател на ...
сите 6 | | | веќе видена

next