ДЕЛ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ГО ПОДДРЖАА ЗАЕВ Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес од пред Влада на протестот „Оставка на Заев, слобода на народот“ на граѓаните се обрати Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 51 | | | веќе видена

„Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски ...
сите 14 | | | веќе видена

Поддршка за реализација на инфраструктурни проекти во Општина Охрид, како и решавање на состојбите на крајбрежјето, најави денеска министерот за транспорт и ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 3. декември 2020 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 3 | | | веќе видена

Под мотото „Оставка на Заев, слобода за Македонија“ вечерва се одржа протест и во Кичево. Пред кичевци се обрати нивниот сограѓанин, пратеникот Антонијо ...
сите 13 | | | веќе видена

Доизградбата на автопатот Кичево-Охрид е приоритет на Министерството за транспотр и врски и на Општина Охрид. Се работи интензивно на трасата која ги проби ...
сите 15 | | | веќе видена

 Неодамна се појави краткиот документарен филм „Сошиен сон“ каде во 5 минути се пренесува приказната на жени Ромки од Кочани и Кичево, кои имаат сон шиењето ...
| | веќе видена

Потресот со јачина од 3.9 степени кој го стресе денеска Скопје е забележан и на преносот на фудбалскиот натпревар меѓу Работнички и Пелистер. Видеото се ...
| | веќе видена

На 4 Декември