Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, ОВР Кичево поднесе кривична ...
сите 12 | | | веќе видена

Учењето од далечина во кичевските училишта е добро развиена, постојат некои мали пречки што ќе се надминат наскоро,, порача градоначалникот на општина Кичево ...
| | веќе видена

Од утре се затвораат стоматолошките клиники и ординации – а ќе работат вкупно само 21 служба низ целата држава.Само 3 служби ќе го покриваат цело Скопје. По ...
сите 2 | | | веќе видена

Поаѓајќи од фактот дека нема поединец или семејства кои не се засегнати од кризата предизвикана поради пандемијата од вирусот COVID – 19 и водејќи се од своето ...
| | веќе видена

Деновиве добивме дојави дека во странската инвестиција во Кичево, компанијата “Џојсон Сејфти Системс” (поранешно “Ки Сејфти Системс”) во тек е активно бркање ...
сите 3 | | | веќе видена

Пандемијата со коронавирусот го победи скоро сектор, па така и младинските фудбалски школи. Фудбалските школи во земјава се обеденија и бараат заедничка помош ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Македонија коронавирусот се шири, бројот на заразени расте, а воздухот е загаден, што негативно ќе се одрази на имунитетот. Минатата недела Загреб беше ...
| | веќе видена

Во групата „Фармери“ на Фејсбук граѓани споделија фотографии од помор на врапчиња кој бил забележан низ повеќе градови во Македонија. Членовите во групата ...
сите 7 | | | веќе видена

На 2 Април