ВМРО-ДПМНЕ во сабота во Охрид на седници на Извршниот и Централниот комитет ќе одлучува за тоа дали и на кои кандидати што не се дел од опозициската коалиција, ...
сите 15 | | | веќе видена

„Новата иднина која ќе ја донесеме е сонот на нашата генерација за место какво што сакаме да имаме и какво што за жал немаме овие 30 години. 30 години своја ...
сите 7 | | | веќе видена

ЗАЕВ СО СМС ДО ЧЛЕНСТВОТО ПОВИКАЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕ Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува ...
сите 18 | | | веќе видена

ЗАЕВ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО СЛУШААТ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ Maкедонскиот премиер Зоран Заев денеска изјави дека добиле „жолт“ картон од граѓаните и дека СДСМ се менува од ...
сите 10 | | | веќе видена

Во текот на целата кампања се сретнав со луѓе од различни заедници, млади и стари и сфатив дека многу семејства не можат да врзат крај со крај, дека многу од ...
сите 18 | | | веќе видена

Втор круг на локалните избори ќе има во четириесетина општини Изненадувачи или реални резултати по првиот круг на локалните избори? Која партија потфрли а која ...
| | веќе видена

Највисоката инфраструктурна инвестиција во изминатите 50 години, автопатот Кичево - Охрид започна да се гради во 2014 година. Со инвестиција од 375 милиони ...
сите 3 | | | веќе видена

Европа подготвува огромни фондови за енергетска транзиција кои засега за Македонија и земјите од Западен Балкан се минимални, но трошоците од загадувањето со ...
| | веќе видена

САМИТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН СЕ ОДРЖА ВО СКОПЈЕ Вицепремиерот задолжен за евроинтеграции на земјава, Никола Димитров, на самитот на Западен Балкан организиран од ...
| | веќе видена

На 21 Октомври