Буш се јавува кога македонскиот народ треба да одлучува. Пораката од поранешниот американски претседател Џорџ Буш испратена денеска, дека не охрабрува да ...
| | прочитана: 5673 | веќе видена

Референдумот е најмоќна демократска алатка, гласот на граѓаните е конечен. Граѓанска должност е да се учествува во градењето на македонската иднина преку ...
| | прочитана: 4771 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Делчево. На средбата Мицкоски говореше ...
сите 5 | | | прочитана: 4687 | веќе видена

Манастирот Света Пречиста Богородица Кичевска, денес го слави својот патрон, раѓањето на мајката божја. По тој повод во овој манастир се одржa голем ...
сите 2 | | | прочитана: 4211 | веќе видена

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков, Силвана Ангелеска и Драги Димитриевски, денес беа во посета на ОК Кичево. Остварија средби со граѓаните кои се ...
| | прочитана: 2886 | веќе видена

„Патриот е секој човек кој што тргнува прво од државните интереси, од интересите на нашиот народ којшто не прави лични калкулации, туку носи храбри одлуки“, ...
сите 5 | | | прочитана: 2524 | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција после Охрид, активностите во рамките на кампањата за референдумот ги продолжи во Струга каде се упати повик на 30 септември ...
сите 12 | | | прочитана: 2059 | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и ...
сите 14 | | | прочитана: 1681 | веќе видена

Местото на Македонија е во Европската унија и во НАТО, рече претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев вечерва на граѓанската трибина во Кичево, повикувајќи ...
сите 5 | | | прочитана: 1497 | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден, околу 07:15 часот, на магистралниот пат Кичево-Охрид, во близина на аеродромот, случена е ...
сите 2 | | | прочитана: 1120 | веќе видена

На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност, истакна министерот за транспорт и врски Горан Сугарески за време на денешната посета на ...
сите 14 | | | прочитана: 747 | веќе видена

Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
сите 10 | | | прочитана: 711 | веќе видена

На 21 Септември