Хазби Лика, Бујар Османи, Аднан Јашари, Садула Дураку, ова се дел од имињата на можните кандидати за министри од ДУИ кои според неофицијални партиски извори ...
сите 6 | | | прочитана: 7672 | веќе видена

„Празни зборови, популизам и куп лицемерие. Овие карактеристики кои беа главно обележје на делувањето на Зоран Заев и СДС изминативе години, беа основата и на ...
сите 32 | | | прочитана: 1496 | веќе видена

Уште едно кандило македонско се запали пред престолот на Господ Бог – рече Владиката Агатангел на вечерната литургија, што во чест на Гаврил Лесновски се одржа ...
сите 3 | | | прочитана: 184 | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 17 | | | прочитана: 658 | веќе видена

ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 15 мај. Денеска е Преподобен Пахомиј Велики. Свети Пахомиј по род беше ...
сите 2 | | | веќе видена

„Талир“ е прва истрага за перење пари која вчера ја објави на прес-конференција Специјалното јавно обвинителство. Како што рече обвинителката Фатиме Фетаи тоа ...
сите 18 | | | прочитана: 9642 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вели дека лидерот на партијата Никола Груевски бил во Битола само да изврши увид во завршувањето на реконструкцијата на фасадата, а не да влегува во ...
сите 2 | | | прочитана: 706 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која работела и работи единствено според закон и целиот имот е законски стекнат, возвраќаат од партијата на тврдењата на СЈО за една од ...
сите 9 | | | прочитана: 11114 | веќе видена

Молк од компанијата Синохидро по истрагата што ја отвори СЈО за изградба на два автопати. По сомнежите дека е наместен изборот на компанијата која ќе ги ...
сите 13 | | | веќе видена

Промоција на “Facizam 4“ од Tonyo San & King Fizze

Промоција на четвртото продолжение на култниот стрип “Facizam“ од авторите Антонио Арангеловиќ и Филип Алексовски во фоајето на“Фросина“, промотивна цена на ...
 • МКЦ, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Мај, 2017 до 23:00:00 , 30 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Legijata
 • 162 доаѓаат, 236 можеби
 • Reborn Pop-up Shop Vol. 2

  Постер дизајн Bisera Krckovska Музика: DJ Drazi Drags b2b Strajk Oficijalen Profil // Овој петок (26.05.2017) во BackYard со почеток во 17.00 часот ќе се ...
 • BackYard Lounge Bar & Kids Area, Skopje
 • 17:00:00 , 01 Јун, 2017 до 20:00:00 , 01 Јун, 2017
 • Reborn
 • 239 доаѓаат, 339 можеби
 • ВИДЕО ИГРА

  Диригент: Тимоти Редмонд (Велика Британија) Програма: Музика од најпознатите видео игри, меѓу кои и од: Final Fantasy, Legend of Zelda, Super Mario, Angry ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Јун, 2017 до 23:00:00 , 01 Јун, 2017
 • Makedonska Filharmonija
 • 84 доаѓаат, 179 можеби
 • Champion League Final

  Во сабота (03.06.2017) две големи спортски возбудувања, Ф4 во рамките од Лигата на Шампиони во ракомет и финалето од Лигата на Шампиони проследете го на Видео ...
 • The Gallery Café, Skopje
 • 20:45:00 , 03 Јун, 2017 до 23:00:00 , 03 Јун, 2017
 • The Gallery Café
 • 82 доаѓаат, 300 можеби


 • На 29 Мај