Пробиени беа сите рекордите на масовни протести низ цела држава. Над 250.000 граѓани го кренаа својот глас за зачувување на унитарноста на Р. Македонија. Околу ...
сите 10 | | | прочитана: 822 | веќе видена

Илјадници граѓани излегоа на улиците и плоштадите од каде упатуваат гласни пораки за одбрана на државата и за заштита на унитарноста. Се пеат македонски песни, ...
сите 2 | | | прочитана: 6654 | веќе видена

Општина Кичево сè уште не свика седница на која ќе расправа за состојбите со кучињата скитници во селото Бачишта. Од администрацијата за 24 потврдуваат дека ...
сите 146 | | | прочитана: 3964 | веќе видена

Овде, во Македонија, има куќен ред кој мора да се почитува. Друг избор и друга држава, ние немаме. Ова е распоредот за денес, 23 ден по ред како граѓаните го ...
сите 14 | | | прочитана: 639 | веќе видена

Градежната фирмата „Трансмет“ која Специјалното јавно обвинителство ја сомничи за злоупотреба на јавна набавка во вредност од 17 милиони евра за ископ на ...
сите 3 | | | прочитана: 203 | веќе видена

06:00 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и ...
сите 7 | | | веќе видена

На платото пред Домот на културата во Кичево вечерва продолжи грѓанскиот протест на иницијативата „За заедничка Македонија“. Повторно беше упатена пораката за ...
сите 31 | | | веќе видена

Покрај денешните протести во 33 градови, со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА се приклучија и 8 села од нашата држава. Љубанци – Бутел, Кравари – Битола, Три ...
сите 3 | | | веќе видена

Затоплувањето што претстои, а со тоа и поголемата фреквентност на луѓе, односно тоа што сѐ повеќе време ќе се поминува на отворено, само го зголемува стравот ...
сите 7 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Со делницата Штип – Кочани почнува изградбата на повеќе експресни патишта со по четири ленти. Изведбата почнува месецов, пишува „Лидер“. Со ова Македонија ...
сите 12 | | | веќе видена

Саем на мебел 2017

САЕМ НА МЕБЕЛ (21-26 март 2017) 43. Меѓународен саем на мебел, опрема за домаќинства и јавни објекти, репроматеријали и машини за индустрија на мебел ...
 • Скопски саем, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 19:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Skopje Fair
 • 536 доаѓаат, 654 можеби
 • Magniflex на САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2017 (Најдобрите Душеци и Перници)

  Повелете посетете не на САЕМ ЗА МЕБЕЛ од 21 до 26 март Хала 2 НАГРАДНО ПАТУВАЊЕ, НОВА КОЛЕКЦИЈА, ИЗНЕНАДУВАЊА И ПОПУСТИ ДО 50% И тоа е не е се: За прв пат ви ...
 • Saem Za Mebel Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 19:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Magniflex Macedonia
 • 162 доаѓаат, 398 можеби
 • Куку Леле во Пивница - Стар Град!

  На наше големо задоволство, ви објавуваме дека на 25 Март 2017 година, ни гостуваат добро познатиот бенд Куку Леле во Пивница - Стар Град, со почеток од ...
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Мар, 2017 до 03:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 120 доаѓаат, 293 можеби
 • Garden Party/Забава во градина

  Каде:во Градината на БистРо Живо Кога: Сабота од 13 часот Што: Ја отвораме градината Дневна забава во најцентарската, ама најскриена градина со душа, со ...
 • BistRaw Zdravo Zivo/ БистРо Здраво Живо, Skopje
 • 13:00:00 , 25 Мар, 2017 до 17:00:00 , 25 Мар, 2017
 • BistRaw Zdravo Zivo/ БистРо Здраво Живо
 • 77 доаѓаат, 265 можеби
 • Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби


 • На 23 Март